Kamper na sprzedaż – nieaktualne

NIEAKTUALNE, samochód sprzedany

Sprzedam samochód kempingowy VW T3 (Transporter) z 1979 z unikalną zabudową kempingową. Oryginalnie benzyniak chłodzony powietrzem, poprzedni właściciel przerobił go na diesla. A ja zamontowałem w nim silnik turbodoładowany, czyli jest teraz turbodieslem (1,6 TD).

Posiada:

  • przegląd ważny do września 2013 r., ubezpieczenie do stycznia 2014 r.,
  • przyłącze kempingowe do prądu,
  • wewnętrzną instalację na 230 V,
  • oświetlenie (2 świetlówki na 12 V),
  • 2 akumulatory żelowe 38 Ah każdy,
  • 2 panele fotowoltaiczne (baterie słoneczne) o mocy 40 W każda, wraz z regulatorem ładowania, podłączonym do akumulatorów żelowych,
  • zlew, zbiornik na czystą wodę 20 litrów, pompkę na 12V i kran,
  • kuchenkę dwupalnikową na gaz,
  • lodówkę na gaz, prąd 12/230,
  • szereg wygodnych szafek i schowków,
  • rozkładany blat obok zlewu i kuchenki,
  • rozkładany stolik,
  • podnoszony dach,
  • komplet zasłonek na wszystkie okna, firanki,
  • ocieplacz na przednie okna z folią — w dzień chroni przed przegrzewaniem się, w nocy przed chłodzeniem,
  • rozkładaną kanapę zamieniającą się w duże łóżko,
  • hak,
  • bagażnik dachowy,
  • bagażnik na 2 rowery na tylną klapę,
  • komplet kół zimowych.

Jak w każdym samochodzie w tym wieku jest masa drobiazgów do zrobienia plus jedna blacha do wymiany. Blacha jest w gratisie — trzeba ją tylko zamontować i pomalować.

Używałem go przez ostatnie 6 lat. Jest doskonały do wyjazdów na wakacje, ale dla 3-osobowej rodziny trochę za ciasny. Dlatego zdecydowałem się go sprzedawać — skoro i tak mam brać ze sobą namiot, to po co mi jeszcze samochód kempingowy?

Przez ostatni sezon w ciągłej eksploatacji, niemal co drugi weekend byłem nim na działce.

Jak widać, podnoszony dach ma pod spodem namiot, przez co do środka nie pada. Można też sobie w trzech ścianach tego namiotu otworzyć siatkowe „okna”, co zapewnia lepszą wentylację.

 

Dokładam w gratisie komplet ocieplanych osłonek przeciwsłonecznych na przednie szyby. Wymagają wymiany kilku przyssawek, ale działają świetnie. Oprócz tego, samochód ma komplet brązowych zasłonek na wszystkich oknach.

 

W środku jest całkiem sporo miejsca. Po prawej stronie kuchenka z umywalką, co ułatwia gotowanie i np. nalewanie wody do czajnika bez wchodzenia do samochodu.

 

To jest dodatkowa lampka (świetlówka) zamontowana nad łóżkiem w tylnej części, do czytania książek przed zaśnięciem.

 

Widok przez tylną szybę przy rozsuniętych zasłonkach — widać soczewkę i bagażnik dachowy. Soczewka bardzo ułatwia parkowanie tyłem.

 

Lodówka dość pojemna. Półeczka na drzwiach zdejmowana, można ją założyć w dolnej części drzwiczek (np. na butelki z napojami) lub w górnej (np. na jajka). Tak samo brązowe półeczki widoczne w środku.

Widoczny w górnej części wnętrza wymiennik posiada półeczkę, na której można robić kostki lodu. Sprawdziłem!

Lodówka działa na gaz (bezproblemowo), prąd o napięciu 12V (bezproblemowo, podłączona do dodatkowych akumulatorów), oraz 230V z sieci (nie działa termostat, więc grzeje cały czas na maksimum).

 

Samochód gaz bierze z dużej butli, którą można łatwo wymienić na każdej stacji benzynowej i w wielu innych miejscach.

Przez cały okres eksploatacji samochodu butlę wymieniałem tylko raz!

Obok widoczny zielony, 20-litrowy baniak na czystą wodę. Dla wygody w otworze jest lejek, aby łatwiej było nalewać wodę do środka.

 

Po otwarciu przedniej szafki powstaje wygodny blat. W szafce miejsce na kubki, talerze. Najniższa półka jest bardzo głęboka. Zaś na górze trzymam różne książki — dostęp tam jest bardzo wygodny, gdy się otworzy blat.

 

Ta sama przednia szafka posiada jeszcze miejsce z wieszakiem do wieszania ubrań, otwierane z innej strony.

 

W bocznej szafce zamontowany jest jeszcze pałąk, na którym montuje się sporych rozmiarów stolik. Pałąk widać na jednym z poprzednich zdjęć, ale także na poniższym.

 

Tu lewe okno z pierwszą świetlówką, od której klosz niestety nie przeżył moich wypraw.

 

Przedział wypoczynkowy. 😉

Kanapa posiada dwie poduszki-wałki, które na czas podróży mocuje się napami do ścianek samochodu.

Aby przygotować samochód do spania, należy:

  • zdjąć poduszkę ze schowka pod oknem,
  • odczepić poduszki,
  • podnieść i rozłożyć kanapę,
  • pościelić.

 

Na dachu bagażnik, na bagażniku koło zapasowe. A na klapie bagażnik na 2 rowery.

 

Poza welurowym fotelem kierowcy nie ma tu nic, na co warto byłoby zwrócić szczególną uwagę.

 

Akumulatory żelowe po 38 Ah każdy. Podłączone równolegle, zasilają lodówkę, pompę wody, gniazdka zapalniczek. Ładowane za pomocą energii słonecznej z dwóch baterii słonecznych o mocy 40 W każda, oczywiście w zestawie jest też sterownik (regulator ładowania).

Dodatkowo, akumulatory są doładowywane w czasie jazdy i rozłączane na czas rozruchu, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostaną uszkodzone przy poborze dużych prądów przez rozrusznik. A zawsze są gotowe do pracy.

 

I tylna szafka, też całkiem pojemna. Do tego jest jeszcze szafka nad łóżkiem (fragment widać na fotce, mieści się tam m.in. stolik), schowek pod kanapą, oraz schowek pod lewym bocznym oknem, w którym znajdują się akumulatory.

3 komentarze do artykułu “Kamper na sprzedaż – nieaktualne”

  1. Trochę szkoda, bo pewnie sprzedaż auta kończy wpisy na tej stronie. Przeczytałem wszystko – szczególnie zainteresowało mnie zasilanie tego diesla bio100 i instalacja paneli solarnych i akumulatorów – szkoda, że nie opisałeś tego nieco szerzej.

  2. @Wojtek: raczej tak, raczej już nie będę tu pisać. Jakbyś miał jakieś pytania, pisz maila (krzlis[a]gmail.com). O biodieslu i instalacji solarnej mogę zawsze napisać na drugim moim serwisie. 🙂

  3. szkoda…ja tez obserwowalem tego kamperka.moze jeszcze kiedys zatesknisz , kupisz nastepnego i beda znowu wpisy…pozdrawiam

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy!

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>