Wreszcie tańsze ubezpieczenie!

Wreszcie załatwiłem sobie, że ubezpieczenie mojego samochodu nie kosztuje tak obrzydliwie wielkich pieniędzy. Do tej pory (rok i dwa lata temu) płaciłem ponad 1 000 PLN — odpowiednio 1 123 i 1 050 PLN. Wiecie, ile zapłacę teraz? Całe 345 PLN! Trzy razy mniej!

Jak to możliwe?

Ano sprawa jest całkiem prosta. 🙂

Otóż kiedyś dawno temu jakiś jełop (nie bójmy się użyć tego słowa) z PZU przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia OC przez któregoś z poprzednich właścicieli wpisał samochód do systemu jako ciężarowy! A przecież to nie jest samochód ciężarowy na podwoziu osobowego, tylko samochód specjalny o przeznaczeniu kempingowy. Z tego wynika spora różnica składek. Gdy zadzwoniłem w weekend na infolinię, babka wyliczyła mi jakieś 500 PLN składki za OC (samochód jako kempingowy, kierowca młodszy niż 26 lat). Tymczasem w druczku o przedłużenie ubezpieczenia z PZU dostałem 676 PLN do zapłacenia. Aby tę różnicę zweryfikować, zadzwoniłem ponownie na infolinię i dowiedziałem się, że ja się już w zwyżkę za młody wiek nie łapię (w styczniu rocznikowo będę mieć już 26 lat) a samochód wpisany jest jako ciężarowy.

Wczoraj pojechałem do inspektoratu PZU w Warszawie na Grójeckiej i sprawę wyjaśniłem. Okazało się, że mam płacić tylko 345 PLN składki za OC. To znaczna różnica w porównaniu do tego, co płaciłem do tej pory.

Przy okazji zostawiłem wniosek o zwrot pobranej nienależnie składki. I już się zastanawiam, co fajnego kupię sobie za te odebrane pieniądze. Chyba komplet dekli i chromowane pierścienie do kół. 🙂

5 komentarzy do artykułu “Wreszcie tańsze ubezpieczenie!”

  1. ja korzystam z ubezpieczenie PZMot. Chciałem się tutaj dokładnie wszystkim pochwalić, ale zamiast tego odkryłem, że nie wiem gdzie jest mój papierek z ubezpieczeniem. Wydaje mi się, że wówczas płaciłem właśnie podobną sume, a i jeszcze mnie obejmowała premia z wiek <25. Ide szukać papierka ;p

  2. Z ubezpieczeniami jest tak,w Polsce to jawne złodziejstwo!ja używam samochodu kempingowego sporadycznie ,głównie przez 3-4 miesiące robiąc w tym czasie 1500-5000km i póżniej samochód stoi na kołkach.W innych krajach europejskich ubezpieczenia zawiera się w wybranym okresie używalności ale nie u nas!Kiedyś ubezpieczałem w Warcie dopóki stawki nie zrównali ze składką za samochód ciężarowy,wtedy przeszedłem do PZU z początku sładka była przyzwoita ale co roku zwiększano składkę o ok.50%,dzisiaj prawie jak za samochód ciężarowy do 3,5 tony.Dzisiaj stoję przed wyborem ubezpieczyciela bo ostatniemu wypowiedziałem,proszę o podpowiedzi jaki ubezpieczyciel ubezpiecza najkorzystniej a może jest też taka możliwość jak na zachodzie na parę miesięcy.Pozdrawiam

  3. @stanisław: proponuję przejść się do brokera ubezpieczeniowego, który ma w ofercie ubezpieczenie od co najmniej kilku czy nawet kilkunastu różnych towarzystw. Ja tak zrobiłem ostatnio i zamiast zapłacić ok. 600 PLN (PZU), zapłaciłem ok. 400 (TUW Pocztowe).

  4. Witam, Jaki jest aktualny status taniego OC dla kampera. Gdzie warto się udać w tym roku. W 2012 miałym OC w Concordii za 276 złotych ale w tym przysłali odnowienie za 905. Czy są jeszcze jakieś tanie ubezpieczalnie kempingowych?

  5. @Michał: ostatnio (koniec grudnia 2012 r.) ubezpieczałem w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych – Pocztowym. 410 PLN za cały rok.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy!

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>